• Magunkról
  • SZJA 1 % felajánlás
  • Szervezeti felépítés
  • Adattár
  • Jogszabályok
  • Oktatás
  • Biztosítás
  • Újság
  • Hírek
  • Egyház
  • Neves személyek
    • Somogy
    • Tolna
    • Baranya
  • Katonatemetők
  • Emlékhelyek
  • Emlékezet
  • Kapcsolat
  • Képes összeállítás
  • Archívum
  • Hasznos linkek

Bojtor Ferenc

sorkatona
Szenyér
Szenyéri temetõ I. 4. 5.

bojtor_j

1934-ben született Pamukon. Négygyermekes család legidősebb gyermeke. Édesapja postai kézbesítőként dolgozott, de a család mezőgazdasági munkával is foglalkozott. 1954-ben vonult be sorkatonai szolgálatra Veszprémbe. A honvédségnél egészségügyi katonaként szolgált. Leszerelése előtt tört ki az 1956-os forradalom. A szovjet csapatok bevonulása során Veszprémben is harcokra került sor. A sebesülteket honvédségi mentőautóval szedték össze, és vitték be a kórházba. Az egyik ilyen bevetés során a kórháztól 50 méterre egy mellékutcában a szovjet katonák egy páncélgránáttal szétlőtték a mentőautót, amelyben 14-en tartózkodtak. Aki a robbanást követően nem vesztette életét, azokkal szovjet katonák géppisztoly-sorozattal végeztek. Erre a sorsra jutott Bojtor Ferenc is. Holttestét először Veszprémben temették el, majd szülei hazahozatták és Szenyérben temették el az Új temetőben 1957. január 1-én .

 

Dél-dunántúli Temetkezési Egyesület

©2011